Líbím se jim?

13. may 2013 at 17:36 | Unicorn.
Připravila jsem pro vás článek. Je psán formou motivace a poukazuje na narážky na váš vzhled nebo když vám někdo řekne, že jste oškliví či vás nějak zesmění kvůli tomu, jak vypadáte. Vzpomeňte si na všechno, co máte. Vzpomeňte si na to, že krása spočíná v oku diváka, takže takovému hlupákovi se přece nemůže líbit někdo, tak krásný a speciální jako vy.Občas jen tak sedím před zrcadlem a přemýšlím, co si lidé říkají, když mě spatří. Líbím se jim? Opovrhují mým vzhledem? Nevím, zda jejich odpověď bude, tak vlídná jak občas očekávám. Vím, že nejsem sama, která nad touto tématikou uvažuje a snaží se přijít na způsob jak všem vyjít vstříc. Právě naše přemýšlení a trápení naší mysli k nalezení odpovědí vede k tomu, co občas děláme. Schováváme naši přirozenou krásu za kosmetické výrobky. Je to správné? Probudit se s kadeřavými vlasy, bledými rty a nevýraznýma očima. Do školy/práce však jít jako někdo s rovnými vlasy, rudými rty a dlouhými řasami?


Krása. Spousta z nás si krásu představuje jako něco hmotného, třeba dívky z magazínů, nějakou novou kolekci od oblíbené značky. To, co nazýváme krásou, nejsou objekty a lidé, ale pocity, které nám dávají, svou sebedůvěru, jedinečnost a něco, co nám schází. Představte si, že se jednou nenalíčíte, nevezmete si značkové oblečení, jediná věc, která se nikdy nezmění je vaše duševní i fyzická krása. Když říkám fyzická krása, spousta z vás si představí štíhlou postavu a zdravé dlouhé vlasy, to co byste si měli představit je však někdo, kdo vás okouzlí sám o sobě. Někdo, kdo nepotřebuje prostředky k tomu, aby byl krásný, protože to, co ho dělá krásným je někde uvnitř.

Každý se narodí krásným. Proč si připadá škaredý, ošklivý? Proč má potřebu se "vylepšovat"? Je to vlastně jednoduché. Snažíme se být tím, co se nám líbí, co nás okouzlilo, ovšem i kdybychom toho dosáhli, vždy se najde někdo, kdo nás zkrátka nepřijme pro to, jak vypadáme a působíme. Společnost nemá žádnou nižší a vyšší vrstvu. Bohatý může být každý, kdo přijme důvěru v sebe samého a z něčeho sebevíc ošklivého vytvoří něco obdivuhodného. Závidíte těm dívkám z vašich oblíbených seriálů? Těm, které potkáváte v obchodních centrech? Ovšem i když jste stejně oblečené, namalované a vypadáte jako identické dvojče, to co vám schází, je víra v to, že jste okouzlující. Neumíte rozdávat sebejistotu do svého okolí.

Otevřete jakýkoliv katalog. Jakýkoliv. Každá modelka je jiná. Není zde nějaký kód, kterým se řídí. Důležité je, že si jsou své osobní krásy vědomy, nehledě na to, zda mají na hlavě paruku, paví péra přilepená na zadku nebo jsou od paty až k hlavě zahalené v obří šále. Tamta je moc bledá, ta moc malá, tahle má křivé nohy. I vy sami hledáte chyby v ostatních, tak proč očekáváte, že ostatní ve vás budou shledávat jen to dobré? I vy na sobě hledáte chyby, tak proč ostatním křivdíte, že je hledají také? Musíte začít u sebe. Zkuste v těch nejošklivějších dnech hledat to pozitivní a pěkné. A když potkáte někoho na ulici, ačkoliv si nejprve všímáte chyb, soustřeďte se na něco, co je na té osobně pěkného. Například to, že nepotřebuje mít 50 kg a svalovou hmotu, aby vyšla nakupovat do města, brala si velkosti XXL a usmívala se.

Podporujte sami sebe. Máte potřebu si říct něco nepěkného? Zkuste to trochu jiným způsobem, řiďte se heslem: Za každým záporem, následuje klad. "Jsem příliš tlustá, ale alespoň nejsem bulimička či anorektička."; "Mám tak hrozné vlasy, vlastně může být i hůř, můžu být plešatá."; "Jsem škaredá, ale alespoň jsem zdravá.". Stoupněte si před zrcadlo. Cítíte se ošklivá? Vidíte své nedostatky? Nesoustřeďte se jen na tu fyzickou část, ale i na to, co vyzařujete. To, že se usmíváte, protože jste dostali dobrou známku ve škole. Pořádně se usmějte a řekněte si, že vám to sluší. Čím více si to budete tvrdit, i přestože to není upřímné, tím větší důvěru v tyto slova vybudujete a později jim můžete i věřit. Když vás někde nařkne, že vám to nesluší nebo se na vás zašklebí, nevracejte mu to s dvojitou dávkou a nadávkami zpátky, pochvalte ho. I přestože je to nepříjemné, ukažte světu, že vy krásu umíte najít vždy a všude, za každé situace. Ukažte jim, že se umíte usmívat, i přestože vám idol všech dívek, řekl, že jste ošklivá.

A především mi věřte, když říkám, že nejste! Vaše nedostatky jsou jedinečné. Je lepší najít někoho, kdo si vás bude cenit, i přes vysoké čísla na váze a pupínek na obličeji. Protože, když někoho takového najdete, je to uspokojivější než stovka pochval. Jedině od někoho, kdo respektuje vaše nedostatky, bude věta "Moc ti to sluší.", znamenat "Jsi krásná i bez make-upu a předem připraveného outfitu.". Je na nic žít s pocitem, že pokaždé, když jste s vašimi přáteli a vypadáte jako panenka, ve skutečnosti balamutíte sebe samu. Krása vzkvétá v oku diváka a roste s vaším uvědoměním. Před těmi, které máte rádi, se neschováváte a možná i to je důvod, proč vás mají tolik rádi.


Přibližný překlad: ,,Je v pořádku mít občas špatnou známku. Je v pořádku nebýt štíhlá, mít skvětlé oči a nepadnout do džínů velikosti čtyři. Je v pořádku, že na tebe kluci nepískají (myslím tím, nejsi přece pes, ne?). Je v pořádku, že tví přátelé odchází, protože kdyby byli dobří přátelé, seděli by vedle tebe se snahou, aby ses necítila jako "shit". Je v pořádku, že tví rodiče na tebe řvou, snaží se být, co nejlepší a stejně si nemyslím, že si pamatují jaké je to být teenagerem. Je v pořádku, že se cítíš jakoby jsi ztratila sama sebe, každý se tak cítí čas od času. Je v pořádku, že stále hledáš tu část, která ti chybí, my všichni ji hledáme. Je v pořádku, že se cítíš osaměle, ale musíš sama sobě občas připomenout, že nejsi. Musíš sama sobě připomenout, že jsi krásná, jedinečná, replika nikoho jiného. Ty jsi ty a to je zatraceně dost dobré pro mě.''
 

1 person judged this article.

Comments

1 Less | Web | 13. may 2013 at 18:07 | React

Přesně! Každému "klukovi" záleží na vzhledu,ne oni lžou při tom se nedívají na oči ani na to co má v sobě,ale na to kolik váží a jak vypadá,to samé je i s knížkou.Proč se vždy díváme na vzhled? Pud a nebo zlozvyk? My jsme všichni lidé a všichni máme něco vyjmečného. No dobře někomu možná člověk přidělil trochu toho štěstí,krásy ale každý je unikát a každý ma něco v sobě. Ať už je to nadání spěvu hezký hlas, milost,kamaráství atd.

A znáš někoho kdo by si snad řekl: "Ano jsem taková jaká jsem,spokojená sama se sebou!" Omyl! Tohle by řekla tak akorát nějaká nafoukaná holka která si o sobě myslí bůh vi co. Ale taková chytrá,normální holka o sobě řekne: "jsem tlustá a škaredá,nedívej se na mě." Proč tohle dělají? Někdy si opravdu říkám ne neřeknu si to.Ale stejně si to řeknu taky. Možná moc závidíme těm "katalogovým modelkám" a proto se přirovnáváme k make-upové barbínce s katalogu a obyčejně prostou holkou. Ale taky nám hlavně setřásá seběvědomí i to že si nás nikdo nevšímá,ne teda že by to byl můj případ,ale myslím si to.

Nač hubnutí-do anorexie.Nač make.up-k vráskám. Nač barvu na vlasy-k roztřepení. Jsme takové jaké jsme,dokonale stvořené pro tento svět. Možná nemáme všechno,ale proto jsme unikátní,protože nikdo jiný tohle nemá. A když si dovolíte trvdit že ano. :D Tak si s váma osobně promluvím :D

2 Adiw | Web | 13. may 2013 at 18:41 | React

Článok s podobnou tematikou som mala predvčerom na blogu aj ja. Ibaže ty si ju rozvinula do niečoho skvelého a hlavne zmysluplného.

3 Less | Web | 13. may 2013 at 18:57 | React

Děkuji moc! Vážím si tvého názoru,comentu a fakt děkuji ;)

4 Đenny | Web | 13. may 2013 at 19:01 | React

zase úžasný článek^^
vím že to možná bude znít namyšleně, že mám velké EGO nebo něco podobného.. ale většinou když se uvidím v zrcadle, tak si neřeknu jak jsem ošklivá, že nemám tak dlouhé vlasy jak bych chtěla a podobně. řeknu si že mi to sluší, a že jsem docela pěkná:) ale mě na tom nepřijde nic špatného. právě naopak, mi to přijde jako plus, když se umím sama sebe pochválit, protože si myslím že to plno lidí nedokáže. [samozřejmě mám i dny, kdy si řeknu že vypadám hrozně a že by to chtělo začít se sebou něco dělat:D:D]
Také se ale snažím pracovat spíš na své psychycké stránce, a jak se cítím uvnitř:) nejdůležitější je, jak se cítíme uvnitř sebe. jestli si uvnitř příjdeme krásní, pak není co řešit a budeme si postupně připadat krásní i navenek (vzhledově) :)

Nejvíc se mi líbilo, jak si napsala ten 1 odstavec pod prvním obrázkem:) a věta 'Schováváme naši přirozenou krásu za kosmetické výrobky.'
moc povedený článek:)

5 Zasněná | Web | 13. may 2013 at 19:05 | React

Nemáš zač. ;) Jednodílné povídky píšu taky, odkaz najdeš hned nahoře v menu. ;)

6 Monička Ošívků | Web | 13. may 2013 at 19:14 | React

Mě by vážně zajímalo, kolik času strávíš nad psaním takovýho článku.. Já to totiž prostě nechápu! :D Kdybych měla napsat takovej článek, tak zřejmě zemřu. Tobě prostě nedělá problém se zamyslet, soustředit se a vymyslet věty, které mají vážně smysl. Navíc jsi podle mě hrozně empatická a dobrá osoba, která je (podle mých pocitů z tvých článků) možná trochu nedoceněná. Občas mi přijde, že si vážně úplně nevěříš, možná je to jen můj názor :) Ale ať už je to jak chce.. jsi prostě skvělá taky, v blogovém světě, a to tak moc, že si ani nedokážu představit, že bys v reálu mohla bát jiná (třeba zlá) :)

Je pravda, že si kolikrát stoupnu před zrcadlo a.. radši hned odejdu. Nemám ráda svou postavu, svoje vlasy, svůj obličej, své uši.. (Jak tak koukám, vypadá to, že na sobě nemám ráda nic). Dobře, mám ráda asi svý ruce :D Je to divný, žejo, ale prostě se mi líbí :D Taky mám celkem ráda svoje oči.. Hlavně když se dívám do zrcadla a do těch očí mi přímo svítí sluníčko :D Jsem divná? Ano.. nevadí :D

Vyjít mezi lidi nenamalovaná pro mě není velkej problém. Ale přece jenom mám prostě větší jistotu a sebevědomí, když na těch očích alespoň ty linky a řasenku.. :) Když jsem ještě hrála házenou, tak při zápase, kdy jsem byla namalovaná jsem se cítila líp a podávala jsem lepší výkon, než když jsem namalovaná nebyla. Znova.. Jsem divná? Ano.. nevadí :D

......................................
Ke komentáři u mě na blogu..

Jsem ráda že se ti líbí design, který jsem udělala ;) Taky už bylo načase, abych nějakej zas vyrobila :D

Taky jsem vážně ráda, že se ti líbí moje články a opět musím napsat, že to nechápu :D :) A taky mě potěšilo, že ti přijdu milá. Moc lidí, co mě nezná, mě za milou nemá.. Nevím proč :D Možná jsem moc velkej blázen a moc mluvim. Na ty lidi to pak možná působí divně..

Máš pravdu, že kdybych měla horečku 40,2 tak bych taky nikam nešla :D ;) To tě naprosto chápu ;)

7 annetold | Email | Web | 13. may 2013 at 19:14 | React

Odpověď.
Seriál The Following určitě zkus podle mě to stojí za to! :)) Taky jsem chtěla začít sledovat Revenge, ale zatím jsem se k tomu nedostala.

Jo tak takhle, tak když si ho dostala zdarma, tak proč tu recenzi nenapsat.  Já bych to udělala taky. :D

Teď k článku.
Krásně si tohle téma zpracovala. Zrovna dneska jsem seděla ve třídě a slyšela jsem jak holky, které seděly na chodbě začaly rozebírat vzhled jedné holčiny, která okolo nich právě prošla.. nebylo to nic hezkého.. přitom holka to je normální a hezká, hlavě hodná, sympatická..

Teď je hlavně problém, že všude na internetu v časopisech, modelky štíhlé, krásně nalíčené, nasvícené, photoshopem upravené. Neříkám, že je to tak u všech, ale u valné většiny to tak je. Nedávno se šla kamarádka na nějaký konkurz na modelku, nepamatuji si jestli to byla nějaká přehlídka, reklama nebo co. Ona má perfektní postavu krásná, přirozená, štíhlá a oni jí tam nevzali kvůli tomu, že má velký zadek.. no koukala jsem jako blázen..

Také patřím mezi lidi, které vůbec nejsou spokojeni sami se sebou.. přála bych si, abych byla schopná se na sebe dívat pozitivně. Snažím se o to, ale pokaždé se najde něco co mi srazí sebevědomí a já jsem zase na začátku..

8 Claire Burn | Web | 13. may 2013 at 19:20 | React

Ako keby som sa v tom článku videla. Tiež niekedy stojím pred zrkadlom a pýtam sa sama seba, čí som pre tých druhých niečím zaujímavá alebo či sa im vobec páčim, no pre mňa je odpoveď nie. Máš pravdu. Krása nieje hmota.
PS: Každý tvoj článok má ako keby svoje čaro ! :) Vieš presne opísať do podrobna veci a jednoducho si úžasná. CHcela by som ťa niekedy spoznať ;)

9 Jass | Web | 13. may 2013 at 19:30 | React

Ja a úchyl?!! No dovoľ... Ja som najväčší úchyl. :D Z dobrých dôvodov stáť o hada? Jedine tak náš sused, oddaný chovateľ hadov. :D

Zase krásny článok, najviac ma uchvátila táto veta: Bohatý může být každý, kdo přijme důvěru v sebe samého a z něčeho sebevíc ošklivého vytvoří něco obdivuhodného. Také úžasné. <3 Dobre, dobre, mali by sme byť spokojní sami zo sebou a je to dobrý článok, ale nehovor mi že nepoužívaš maskaru. ;)

Každopádne, neodpustím si svoje blábolčeky. Si strašne talentovaná, mala by si vydať knihu, neviem kde sa to v tebe berie. -.- Taký drobný človiečik a toooľko talentu. Okej, teraz som happy a môžem spokojne ukončiť komentár. Adios, chica! :*

10 ♥Lara | Web | 13. may 2013 at 19:36 | React

Tak tenhle článek jsem přečetla doslova jedním dechem, líbí se mi co si tam všechno napsala..jelikož holka co je nalíčená a díky tomu krásná, může mít hromadu přátel ale ne žádného toho pravého, nebo nemusí být dobrá osoba povahově...zatímco někdo kdo nemá nejlepší postavu a tak, může být ta nejúžasnější osoba co existuje :)

11 Mavis E. Strix | Email | Web | 13. may 2013 at 20:02 | React

V absolútne všetkom s tebou súhlasím. Dnes je krása jednoducho na prvom mieste, či chceme alebo nie. Mnoho ľudí tvrdí, že vnímajú skôr tú vnútornú krásu, no i tak skôr zapadnú do "davu dokonalých", ako ukázať svoje prirodzené ja. Dnešná doba je v tomto jednoducho nekompromisná. Pokiaľ máš nádherné, dlhé, blond vlasy, veľké, žiarivé modré oči a postavu fitness modelky, máš takmer všetko. Títo ľudia však zabúdajú na vnútro, ktoré je omnoho podstatnejšie, ako to, čo máme na sebe. Čakám na chvíľu, kedy si to uvedomí aj naša spoločnosť a neskutočne ma teší, že nie som jediná, ktorá na túto tému prechováva názor, ktorý si uviedla v článku.

Okrem toho, dnes je skutočne problém nájsť človeka, ktorý by bol úprimne svoj. Omnoho radšej sa skryjeme do niečoho nadiktovaného, a to len preto, aby sme zapadli. Málokto sa dnes nehanbí za to, kto je. Stretnúť svojského, originálneho človeka, je dnes priam viac ako umenie.

A posledná vec - máš nenormálne úžasný blog! Zostala som civieť s otvorenými ústami. Po tom, ako som si prečítala pár tvojich článkov môžem napísať, že si vážne veľmi talentovaná a že tvoj blog budem určite navštevovať častejšie. A v neposlednom rade - ukázala si mi, že nie som posledný žijúci jednorožec ;)

12 LentilkaKatie | 13. may 2013 at 20:17 | React

Pocit méněcennosti je svině. Každá(ý) z nás ho chce nahradit a někdo k tomu používá právě tenhle způsob. V dnešní době je těžké být sama sebou, i když to říká každý. Upřímně, kolik z nás je VÁŽNĚ sám sebou úplně za každé situace? Asi nikdo...  Když se chceme líbit klukovi, vždycky začneme u vzhledu. Kluci (ti více všímavý), poznají i to, že se kvůli nim chováme jako naprosté krávy. Chichichi.

Jinak, zase jsi to napsala úplně skvěle! Mimochodem, tak písnička je fakt dobrá :). Chtěla bych psát jako ty! :') Zase jsi mě vtáhla do tématu jako nikdo jiný. Jsi podle mě nejlepší blogerka! :))

13 mine-version | Web | 13. may 2013 at 20:44 | React

Ten první citát je úžasný...♥ Omlouvám se dnes nemám čas na dlouhé komentáře :((

14 Bee Bee | Web | 13. may 2013 at 20:45 | React

Zase krásně napsaný článek :333 Ten druhej text je super, překvapila jsem sama sebe s angličtinou :D
Ale k tématu: asi všichni maj tyhle pocity, ovšem je na každém, jak se s nima vyrovná... někdo se i přes všechny svoje komplexy usměje a užívá si života, kdežto někdo jinej zas všem řiká: já jsem tak tlustá, ošklivá a mím hnusný vlasy... A když se jim potom odpoví: tak fajn, máš pravdu, spokojená? tak se urazí a kde si stěžovat někomu jinýmu -.-

15 DeRoss | Web | 13. may 2013 at 20:58 | React

když s ena sebe kouknu já říkáms i   ty si přibrala ... pak se du zvážit a vážíms tejně a  stejně mám v hlavě zafixované že  se mi během dvou dnů rozšířil obličej ... Pak myslím an to co buddou říkat lidi až mě  uvidí a mám z toho depku

16 Ter. | Web | 13. may 2013 at 21:29 | React

Těmihle hřejivými reakcemi by tě lidé měli zasypávat ve dne v noci, protože za to, co tady pro nás, čtenáře děláš je něco úžasného. Budu se znovu opakovat, ale čítač všech těch návštěv, které tady máš, by prostě neměl stačit na ta velká čísla, která by jsi tady měla mít. A to jednak proto, aby se ti to alespoň nějakým způsobem vrátilo (i když by jsi si za tohle všechno zasloužila daleko, daleko víc) a jednak proto, že by byl svět krásnější. Lidi by se cítili o hodně líp. Vím to, protože mě samotné všechny tvé články vždycky v něčem pomůžou, ty mi pomůžeš. Ať už je to maličkost, nebo něco většího.
Jsi skvělá, Nik. <3

A opět musím podotknout to, že je článek skvěle napsaný. Nejlepší jeho součástí je asi to, že z něj srší optimismus a také to, že lidi nabádáš k tomu, aby sami sobě věřili. Já.. nevím, co víc k tomu napsat. :)

17 michaeela | Web | 14. may 2013 at 8:26 | React

Unicorn, dochází mi slova když čtu tvé komentáře, dochází mi slova když čtu své články. Tebe mít vedle sebe a kdybych tě mohla vídat budu fakt šťastná, občas si popovídat.. Jsi vážně poklad ♥

Co se týče článku, je víc než hodně pravdivý. Každý je krásný i když se nelíbí všem okolo, ale každý má na sobě něco co ho krásným dělá. Nemám tak ráda lidi, kteří si kamarádi vybírají podle vzhledu.. A vůbec, tohle by jsi měl každý přečíst tak milionkrát.

18 Džejn | Web | 14. may 2013 at 10:29 | React

Krásne napísané. Dúfam, že si z toho veľa dievčat zoberie ešte viac k srdcu. Ja som si zobrala. Aj keď mnohé veci sa ma už našťastie netýkajú (trikrát som zaklopala o drevo). Ale dalo to poriadny kus práce. (No asi som musela dospieť). Najsmutnejšie je (a to si myslím už v nejakom článku spomínala), že časopisy ti vtĺkajú do hlavy aká si úžasná adť. a pritom ti ten istý časopis na druhej strane hovorí, že máš schudnúť, nie si dosť pekná a neviem čo všetko. Jasné, že sú potom všetci zúfalí.
Ja som sa nikdy nemaľovala. Jasné občas som mala nálady a skryla som sa pod vrstvou make-upu, ale už dávno som zistila, že to nie je nič pre mňa. teraz len každodenne používam púder, aby som sa toľko neleskla a raz za uhorský rok sa aj trochu namaľujem, ale nič viac. Jediné na čo nedopustím sú laky na nechty. Aj keď nemám príliš pekné nechty no a čo. Mne sa to páči a milujem ich.
Základná pre mňa predstavovala hrôzu a stredná uvoľnenie kedy som sa prestala starať čo si kto o mne myslí a trvá to do dnes. Keď sa niekomu nepáčim tak ja ho predsa nenútim, aby sa na mňa pozeral. Kľudne sa môže zadívať inam ja ho za to neukameňujem.
Som naozaj rada, že som sa vymanila z týchto šialeností aj keď stále to býva niekedy ťažké (keď sa mi páči nejaký kus oblečenia, ale nesadne mi atď., ale super je na tom, že sa skoro vždy nájde niečo iné čo mi sadne).
Jednoducho presne ako vravíš. Treba hľadať pozitíva a nie negatíva. Sa potom netreba čomu čudovať, že je každý nešťastný.
Na druhej strane, keď je niekto naozaj obézny tak treba riešiť otázku jeho zdravia a nie váhy. Samozrejme tým súvisí, že bude musieť schudnúť, ale to len preto, aby bol na tomto svete o niečo dlhšie. Keby ľudia viacej trávili čas vonku (už len každodenná hodinová prechádzka pomôže) by niečo takéto nebolo. Možno by mali ľudia tak či tak dve či tri kilá nadváhu, ale no a čo. Veď ako si napísala, každý sme iný a jedinečný. Žiadne kópie. Dokonca ani dvojčatá.
Veľmi pekný článok. Pošlem link jednej mojej kamarátke, aby si ho prečítala. Ďakujem.

19 Lau | Web | 14. may 2013 at 18:34 | React

S niečím súhlasím, s niečim nie.. Ani neviem ako to napísať. Ale jednu vetu si vystihla, vetu, nad ktorou sa zamýšľam už asi od desiatich rokov.. Napríklad, ja vyzerám takto: mám 160cm, 39 kg (nemôžem za to, mám hrozne rýchle spaľovanie, inak žeriem ako prasa). Som chudučká, plochá, nemám husté vlasy, mám veľký nos. No nemyslím si že som škaredá.  Teda fajn, keď sa ráno po zobudení pozriem do zrkadla a vidím červený nos, tri pupáky na ňom, tony karpín v očiach a skučeravené vlasy okolo tváre (nie, nie sú to roztomilé prirodzené kučery, skôr by som to nazvala vlasové preležaniny :D), tak si poviem že som fakt hnusná :D Ale potom, keď sa oblečiem, umyjem, vyžehlím si tie preležaniny a dám si na nos trošičku make-upu, cítim sa pekná. Ani ten mejkap byť nemusí.. Moja spolužiačka, ktorá je o trošku nižšia ako ja, ale váhu má normálnu, plochá.. Má husté vlasy, normálne obočie, kupuje si vcelku moderné oblečenie. Ale predsa si myslím, že by mi tipli viac než jej, pretože ja verím v to, že nie som taká hrozná, nie som ticho, vyžarujem trochu inak (a práve teraz vyzerám asi až príliš sebavedomo :D) .. je to jednoducho presne to, čo si hovorila- že môžete vyzerať rovnako, ale predsa inak pôsobíte. Veľa spraví osobnosť, to, akú mienku o sebe máme.. Inak nemám čo dodať. Lajk na tvoj blog, dievča :)

20 Claire Drayen. | Web | 14. may 2013 at 19:26 | React

Jako vždy jsi to napsala totálně dokonale tak, že k tomu vlastně není co dodávat. Četla jsem to pomalu, přemýšlela nad tím, to pochopení, které je víc než jasně poznat z posledního odstavce je úžasné, odrovnalo mě to. Doufám, že si tohle přečte fakt hodně holek s těmihle problémy a alespoň něco si z toho vezmou. Já osobně se veškerému make-upu vyhýbám. Naučila jsem se, říkat si, že jsem krásná i když se na sebe do zrcadla neusmívám, když na sebe jen tupě zírám, tak jako zírám třeba ve škole. Snažím se na sebe prostě zvyknout na takovou, jaká jsem, ne nějaká umělotina. Fakt mi to pomohlo, už se nemám důvod zavrhovat.

21 Hani | bevintage.blog.cz | Web | 14. may 2013 at 20:13 | React

Jůůů to je ten článek jak jsi mi psala, že jsi ztratila nápad? Zdá se, že jsi ho znovu našla. A, jako vždy, to dopadlo skvěle. Mám spolužáka, který mi po mém příchodu do školy řekne že jsem "šeredná"... poprvé to bylo ok, ale když mi to říká skoro pokaždé už mi to vadí. Na druhou stranu, z něj si nic nedělám, mnohem více by mne to bolelo od někoho, kdo se nechová jako on... někdy mne to bolí, ale tenhle článek si dám do záložek a až se zase někomu povede mi takhle mile namítnout, jak jsem "hezká", tak si to přečtu. :) Dnešní svět se řídí krásou a barvou pleti.. odsuzujeme Romy a ostatní, přitom někteří z nich mají taky hezké rysy. Myslím ty slušné. Tenhle článek by si měli přečíst všichni burani.. :) Děkuju za něj, protože mi dává útěchu do budoucna. :))

22 Lee. | Web | 15. may 2013 at 13:59 | React

Úžasně napsaný článek. Ano. Nemám moc ráda, ty zmalované holky , nebo vyretušované, od hlavy až k patě. K čemu retuš? Kdo vám bude na ulici měnit obličej ve photoshopu? Vnitřní krása je to pravé. Ale spousta lidí to neumí ocenit. Tedy, skoro nikdo. a to je škoda, protože jednou bude možná každý litovat. Že nedal přednost té milé dívce a začal si něco se zmalovanou a drzou nádhernou. Pozdě.

Další téma, nad kterým často přemýšlím. Nemůžu si pomoct. Nejsem nějak extrémně hnusná, řekla bych. Nemaluji se nijak extrémně, možná na sebe dám lehce řasenku.  A znám i takové holky, které se nemalují vůbec , možná nenosí značkové oblečení ale protože jsou milé, a hodné kluci je mají stejně rádi. Je to složité. Celé tohle téma ale kupodivu není na škodu, občas nad tím pořádně popřemýšlet.

A teď ke komentáři:'):
Ano, ty jsi to, proč jsem se vrátila. Teda hlavní věc proč. Chyběla jsi mi ty. Ty tvoje komentáře, tvoje články (které jsem ale četla i tak, ale bylo mi blbé je komentovat.:/) .. Jen tak k tobě vtrhnout. Já měla blogu nespočetně. Ale z žádného se mi neodcházelo tak těžce, jako z pricness. Protože tam jsem poznala tebe. Tam začala Kam & Nik dohromady. ♥

Já, si tebe budu pamatovat vždycky. Ještě ve 35, až budu mít rodinu, a budu žít jiný život, si budu na tebe pamatovat. I kdybych si měla vytisknout tvou fotku a opsat si komentáře od tebe pro mě. Udělám si obálku, s nadpisem "Ta nejlepší. Unicorn" A tam dám tohle všechno. A pak si to budu po večerech pročítat a usmívat se jak malý debílek. :') :D

Jeej. Doufám, věřím, že žádný otřes mozku mít nebudeš, ale stejně je to úžasný a hřejivý pocit, když vím, že někdo jako ty nezapomene. ♥ Skákat budu. Kvůli tobě.')) Ano. ten pocit na srdíčku, je to to to samé. Stejně úžasné.

Možná nejsi bílá a nemáš na čele růžek ale mlha kolem tebe je. Zvláštní, úžasná a podivná. Úžasná. Mlha, duhová a kouzelná. Kouzelná jako ty. <'3 áno, jednorožčí kolektiv. Nejlepší.

Jeej, bojím :D Nevím, někdy si v porovnání s tebou opravdu připadám 'nulově'. Ale po tomhle, co jsi mi to napsala jsem si něco přece jen uvědomila. Nevím teda, jestli umím dobře psát, ale dokážu napsat člověku, jako jsi ty, jak moc mi na něm záleží a jak moc ho nechci ztratit. Tak to ber tak, že jsem ti to právě teď tak napsala. Pravda na tom je, že máme jedna druhou. Naštěstí. Naštěstí, že mám tu Unicorn.<♥

ňůůů. (další moje takové šlůvko :D:')) Já a geniální? hmm... My jsme geniální. <3

Nejsi filozof, ale někdy mi tak přijdeš. Ne. Ty jsi.. člověk, s velkým ♥ , který umí pomoct a který mi neuvěřitelně pomáhá. A ty tvoje články, jsou... awww . ♥ Ano. a proto mám ty tvoje články tak ráda. Jsou úžasné, úžasně napsané a zároveň dávají tak lehce smysl. Psat jako ty, tak s teda pískám, fakt.

ňouma? Beru. :) Pokud mě jako ňoumu budeš mít ráda, proč ne. Pětiletá taky nejsem, ale někdy si tak opravdu přijdu. Jako malé, děcko k ničemu. ch jo.

joo. Nejlepší komentáře. Dlouhé , úžasné a které aspoň mě dokáži potěšit na srdíčku a donutit mě i v těch nejhorších chvílích k úsměvu. Ano. Sestro. Sestro, kterou bych brala všema deseti. Páni, vážně tět ak někdy beru ;3 :O:)

23 Appy | Web | 15. may 2013 at 22:08 | React

Další úžasný článek! :) Já se třeba nemaluji. Jsem hrozně líná to pak odličovat a akorát mi to zabírá čas a říkám si, že kdybych se začala malovat pravidelně a pak bych jeden den namalování nestihla, všichni by si jenom mysleli, jak jsem hrozná. Takže ať si všichni zvykají na moje, pihy, kruhy pod očima a nevýrazné oči. Já si myslím, že mi to sluší a to je nejdůležitější..

Já jsem si zakázala myslet na to, co si o mě myslí ostatní. Asi mne k tomu dovedlo zjištění, že všechny modelky v katalogu jsou akorát vyretušovaný a nic není pravé..

Myslím si, že od zítřka zkusím při pohledu na nějakou holku, která se mi nelíbí, si raději říct, že je hezká, ale vlastním způsobem.. A od teď se řídím záporem a hned kladem! :)

Ke komentáři u mě na blogu (píšu odpověď hrozně pozdě, ale teď jsem jaksi ráda, že napíšu na blog, ale nestíhám psát komentáře. Neznamená to, že nečtu tvoje články na mobilu. Sleduji tě dnem i nocí ;D ):¨
Popravdě jsem u tvého komentáře neměla daleko k slzám. Když totiž někdo jako ty napíše, že ho můj článek ohromil, podlomí se mi kolena. Děkuji ti moc za všechno! :)

24 Haň. | 15. may 2013 at 22:32 | React

nejsem přihlášená, a tohle nebude dlouhý komentář. :3
chtěla jsem ti jen říct, že máš ve schránce nový mail. :3
btw. strašně moc, ale nehorázňe, si cením, že mě máš v oblíbených. :3

25 Ghloeé | Email | Web | 17. may 2013 at 18:07 | React

Přeju si umět psát jako Ty.

26 Denďa | Web | 17. may 2013 at 19:12 | React

krásně si to napsala ;) donutilo  mě to zamyslet se ;)teď si přijdu v celku blbě že píšu takto krátký koment :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.