Legalizace marihuany.

19. may 2013 at 20:31 | Unicorn.
Dát jako téma týdne Legalizaci marihuany? Řekněme, že když se bloggerky mladšího věku a nevyvinutějšího charakteru, chytnou tak ostrého témata, můžeme blog rovnou přejmenovat na zahulsi.cz nebo třeba bojujemezamarihuanu.cz? A co vůbec já mám, co přidávat svůj názor, do této kategorie? Měla bych sedět na zadku, jíst si křupky a sledovat Superstar. Ale dokud jsem mladá a můj názor se mi zdá víceméně správný, nechť je zveřejněn. Snad mi to mé víly tetičky odpustíte. Mávnete kouzelným proutkem a odčiníte všechny mé špatné skutky.

"Jsem pro legalizaci marihuany."

Asi nějak takhle zní můj názor. Ti, kteří si myslí, že mí přátelé obývají opuštěnou budovu, kde se zkouří a potopí své školské či středoškolské vzdělání, jste na omylu. Jsem obyčejná zdravá holka se stejně obyčejnými přáteli. Své úsudky a mínění považuju za moudré. Moudré není to správné slovo, řekněme, že je považuju za příliš nezkažené.

Žila, byla jedna dívenka. Kratší vlasy, které tu a z té strany měly jinou barvu, její věčný úsměv a ochota se hodily do kláštera a jednou nastal den, kdy si dovolila vzít drogu. Nebyla to přímo marihuana, tuším, že to byla ganja. Zkusila jsem jí přes skleněnku a doteď nelituju. Sakra a teď jsem se prozradila.Pokud jste člověk se zdravou myslí. Když zkusíte nějakou návykovou látku, zřeknete se jí. Za A, protože vám nechutná, za B je nezdravá a za C nepotřebujete nikomu dokazovat, že jste dost krutí na to, abyste se zhulili a celý den se svýma malýma očičkama smáli všemu, co existuje.

Potom, co jsem ji zkusila, mě doprovázel příšerný zápach a chuť v ústech. Mé oči nebyly tak ostré a do dálky vidící jako předtím. A byla jsem zaměstnána objevováním nových věcí, které pro mě vlastně byly zcela běžné. Z toho věčného smíchu, co mě doprovázel, jsem měla strach, že mi práskne cévka v hlavě. Srdce mi bilo do žeber a já i přes mou dysfunkci stále věděla, že to není správné.

Potřebovala jsem to zkusit. Potřebovala jsem znát odpovědi na mé otázky, ohledně lidí, kteří celý svůj život odevzdali jedné návykové látce. A dostala jsem je. Samotná droga jednou požitá s vámi nic moc neudělá. Ale sebere vám jednu věc a to kontrolu nad tím, co cítíte, jak vnímáte okolí a sami sebe. V danou chvíli vás zajímají maličkosti. Jakože kolem vás proletěla moucha. Nikoliv, že jste se poranili či vám někdo ublížil. Nejen, že otupí vaše smysly, ale i váš cit. Asi stejně jako alkohol.

A jakmile jí po nějaké době užívání nedostáváte ve velkých dávkách každý den, začnete něco pociťovat. Na vašich bedrech se snese všechna ta vina, ten strach o vaši budoucnost a vše čeho se obáváte. Je přirozené, že se toho chcete zbavit. A proto jsem pro legalizaci marihuany. Obávám se, že mě spousta lidí nechápe. Ale není na tom nic špatného. Zdravý člověk, který se dokáže vypořádat svým životem jinou cestou, po tomto nelevném, ale lehkém způsobu nesáhne.

Vše co je nelegální a nějakým způsobem je nám odepíráno, to chceme díky svým vrozeným tendencím poznat, byť jen na malý moment. A pokud by marihuana byla legální a klidně, kdyby jí využívala většina naší populace, jedinou věc, kterou to značí a dokazuje je, že se nedokážeme vypořádat sami se sebou, se svým okolím a jak by se tento svět měl změnit.

Jen hrstka, jež by tuto drogu neviděla jako stálého společníka nebo jí možná užívala v dobrých dávkách pro výrobu léčivých produktů, by byla vyspělá a uvědomělá na to, aby se sami o sebe postarali. A já bych mezi tu hrstku patřila. Nelegálnost totiž nezabraňuje tomu, aby se tato návyková látka dostala mezi nás, což vidíte i z mého případu. Alkohol je přístupen od osmnácti let, tedy dovršení plnoletosti, ale že tucet dětí, poté vezou na policejní stanici naprosto opilé, o to se nikdo nestará. Hlavní je ustanovený zákon na jeho neustálé porušování, však nikdo nehledí. Nelegálnost většinu dětí a teenagerů jen láká a dodává jim pokušení. Jak se rozhodnou pokračovat je však na nich a na tom, jak byli vychováni.
 

1 person judged this article.

Comments

1 anyny | Web | 20. may 2013 at 9:39 | React

ještě pár slov předtím než začnu psát k tvému článku; s klidem můžu říct, že si můj blogový vzor! o p r a v d u ! :) od té doby co jsem tu byla poprvý jsem tu furt a čtu každý článek .

k článku:
je to pravda. myslim si, že každý " zdravě myslící" člověk ví co je to za svinstvo a že to nebude kouřit. klidně bych to nezakazovala.

2 Mavis E. Strix | Email | Web | 20. may 2013 at 14:06 | React

Absolútne súhlasím s tvojim názorom a myslím, že keby sa marihuana zlegalizovala, svet by sa aspoň na pár minút unormálnil. Samozrejme, teraz neberiem do úvahy všetky tie negatíva, pretože by som tento komentár už nikdy neskončila.
Ja osobne som zatiaľ marihuanu neskúšala, no môžem otvorene napísať, že to v pláne mám. Určite však nie celý svoj život prežívať na mariške, to jednoznačne nie! Jednoducho ma len láka skúsiť to.
To je ďalšia vec, ktorú nechápem - už malým deťom sa dáva prst do alkoholu "aby skúsili". A pritom alkohol je ešte horší ako samotná marihuana. To isté aj cigarety. A vidíš, ako ľahko sa k tomu už malé decká dostanú. S týmto problém vôbec nie je...

A tiež je úplne jasné, že každý múdry, normálny a aspoň trochu v poriadku človek sa nezhúli do nenormálna hneď po prvom styku z marihuanou, preto fakt nevidím dôvod, prečo to zakazovať.

Inak veľmi dobre napísaný článok. Dovolím si tvrdiť, že na túto tému asi najlepší, aký som kedy čítala :) Možno preto, že som si prečítala názor dosť vyzretej osoby a nie tých jedenásťročných prckov, ktorí poriadne ani nevedia, čo je tá marihuana zač..

3 Monička Ošívků | Web | 20. may 2013 at 18:59 | React

Já pro legalizaci marihuany nejsem, ale nejsem ani proti.. Popravdě je mi to tak nějak jedno. Ještě jsem ji nezkusila a neříkám, že bych ji zkusit nechtěla, ale.. celkem se bojím, co by to se mnou udělalo a prostě se zatím k vyzkoušení marihuany nechystám. Myslím, že jednou to stejně zkusím, abych věděla, jaký to je a jak se potom cítím, ale to ať vážně radši umřu, než abych začala být na marihuaně nebo na jakékoliv jiné droze závislá.. ;)

Je na každém člověku, jak se v tomto ohledu rozhodne.. Jestli si chce kazit život drogama, nebo ne. Každopádně nesnášim pohled na zfetovaný lidi a dělá se mi z nich na zvracení.. Nemyslim lidi, co to poprvý zkusí, to mi přijde v pohodě. Myslim lidi, co užívají drogu každý den, nedokáží bez ní žít a je to na nich dost poznat. Když někoho takovýho vidim, vážně mě to odradí od toho, abych takhle jednou skončila, protože je to vážně hnusnej pohled.

No.. to je můj názor ;)

4 Hani | bevintage.blog.cz | Web | 20. may 2013 at 19:43 | React

Mám na to stejný názor. Stejně ji budou pěstovat a existují lidé, kteří to potřebují.. ale jak píšeš na začátku, já na tohle nemohla napsat článek - vždycky to vyznělo hrozně "dětsky", jelikož já si můžu myslet, jak jsem intelektuálně dospělá, ale skutečnost je jiná.. ale ten tvůj článek je, jako pokaždé, úžasně napsaný a naprosto s ním souhlasím. .:)

5 Jass | Web | 20. may 2013 at 20:31 | React

Súhlasím s tebou. Veď či ju zlegalizujú alebo nie, ľudia ju budú brať aj tak. Navyše má lekárske účinky.

Nechcem byť na drogách, ale chcem to skúsiť, aspoň raz. Chcem vedieť, aký je to pocit. Ale chcem ísť do toho dobrovoľne, nie že ma nadroguje nejaký starouš pod mostom. :3

Inák,v nedeľu som si spravila maratón a pozerala som asi 50 videí od Zoelly, Marcusa, Jacka a Finna, Alfieho.. Takže teraz už budem vedieť o kom budeš hovoriť. Nebudú to len také mená. Marcusa som ako jediného poznala, ale teraz keď poznám Jacka a Finna som sa zamilovala. :3

6 Hanča | Web | 21. may 2013 at 0:29 | React

Nevím, zčásti s tebu souhlasím a zčásti taky ne. Ganja je fajn. Je to úžasný pocit, není to nic, co by ti ublížilo. JE to zábava a není to nic, na čem by si byla po jedné dávce hned závislá. Někdy si jí dám, odreaguje to a zabaví tě to víc, než bys doufala. Miluju ten pocit, gettig high.
Není to nic jako heroin, šňupnout si, píchnout si a doufat, že dot oho nespadneš. Je to lehká droga, ne nic drastického a je jen pro legraci. Jsem pro legalizaci, to je jasné, protože vše, co je nelegální, nutí lidi to brát ještě víc. Takhle to budou brát všichni a budeme vyhulený národ. :D

7 Nikol | Web | 21. may 2013 at 15:08 | React

hodnocení hotovo :)

- já jsem pro legalizaci.

8 Laila Sitty | Web | 21. may 2013 at 16:01 | React

máš boží blog :)

9 Nikol | Web | 21. may 2013 at 16:15 | React

promin za to ze jsem to hodnotila kratce, ale ja proste fakt nevedela co mam napsat, mas dokonaly blog! :) fakt se vsim vsudy. uzaaaasny!

10 Laila Sitty | Web | 21. may 2013 at 17:09 | React

promiň,že jsem si to nepřečetla,ale objevila jsem tě,když sis nechávala hodnotit blog u nikol,tak jsem na tebe klikla a dívala se na blog jako celkově,jak vypadá a tak. Takže ještě jednou promiň.
Taky jsem na to téme hleděla jak puk. Je tu spoustala blogerů a blogerek,kteří pomalu ani neví co ja marihuana nebo tak a dají sem ledalizaci,trošku ujeté podle mě.
já mám dva kámoše,kteří všichni spojují s marihuanou a všichni je za to odsuzují. Podle mě jsou naprosto stejní jako ostatní ba i lepší.  Já jsem taky pro legalizaci marihuany,stejně kdo ji chce zkusit tak si ji sežene i tak a nezajímá ho jestli je to legálně nebo ne.

11 Hani | bevintage.blog.cz | Web | 21. may 2013 at 17:10 | React

Vážně? :) To je milý. :) Ale taky se mi to stává, pořád něco dělám, ale pak nechápu, jak mne to mohlo bavit. :D

Moc děkuju. :) Od tebe to zní úžasně, jelikož tvé články se čtou skoro samy. :) Jako vždy s tebou můžu jedině souhlasit - kdyby nebyly chyby, bylo by to asi moc snadné... ale na druhou stranu, jiné pozitivum nevidím. Chyby jsou věčné téma, jelikož tu pořád budou. Musíme se vyrovnat s minulostí. Tedy, já se musím vyrovnat s minulostí. :)

A za komentáře vůbec neděkuj, protože mám prostě touhu a chuť se k tvým článkům vyádřit. Například ta marihuana.. bylo zajímavé, jak jsi napsala svůj pohled. Já zatím nidky nic takového nezkoušela a ani nevím, jestli bych to yvdržela - už teď jsem celkem "vysmátá" a nevím, jak by to pak bylo.

Taky na to přicházím.. jen jsem nechtěla, aby jsi na mne byla nějak naštvaná. A ti lvi jsou taky hezcí, je to příjemná změna. :)

12 mine-version | Web | 21. may 2013 at 17:11 | React

Já se bojim to vyzkoušet, ale proti legalizaci nejsem. navíc když vím, že některým lidem to může pomoct :)

13 Džejn | Web | 21. may 2013 at 17:20 | React

Tiež som vyskúšala, raz. Ľutujem aj nie. Úprimne, otázka legalizácie ide celkom mimo mňa. Jednoducho tí čo ju chcú užívať to budú robiť aj bez toho či je legálna alebo nie. Marihuana je droga, alkohol je droga, cigarety sú droga...Pýtam sa prečo niečo je legálne a iné nie? Kto o tom rozhoduje? Jednoducho všetko je to len o peniazoch.

14 Claire Drayen. | Web | 21. may 2013 at 17:22 | React

Já to v dnešní době už ani nevidím jako pokušení, jinak souhlasím. Zdravý člověk, který je v pořádku především psychicky, po téhle možnosti nikdy nesáhne. Bohužel, moc takhle zdravých lidí není, proto já osobně pro legalizaci nejsem.

Já s žádnou drogou vlastní zkušenost nemám, ale ty jsi mi vlastně jen potvrdila to, co jsem věděla už předtím. Vůbec to nezazlívám těm, kteří to prostě jen vyzkouší, poznají, že je to totálně na nic a víckrát už si nedají. Co říct, ostatní jsou prostě hloupí a nedokážou žít sami se sebou. Proto už od pohledu automaticky odsuzuji lidi držící cigarety. Neříkám, že jsou špatní všichni do jednoho, ale viditelně mají se sebou problém, což je špatně.

Napsala jsi to vážně skvěle, je to tvůj názor a ten je vždycky nadevšechno.

15 Denďa | Web | 21. may 2013 at 17:24 | React

;) užasně si to napsala :)) :33 já jí zatím nezkoušela :)a ani nechci

16 Laila Sitty | Web | 21. may 2013 at 17:36 | React

to je pravda,prostě kdo chce,tak to mít bude a nikdo s tím nic neudělá. Podle mě je tenhle zákon,či co to je,úplně k ničemu

17 Hani | bevintage.blog.cz | Web | 21. may 2013 at 17:43 | React

Ano, ano. Z chyb se dokážeme poučit a pak budeme lepčí člověk. věřím v to. Tak snad se dočkám nějakého zlepšení. :)

Samozřejmě! Vždycky se musím usmívat, když čtu tvé články, nebo komentáře. Tak se mi líbí tvoje názory.. :)

No, toho si opravdu nejsem vědoma. :) A nemáš zač. :) Vůbec... :) Je pravda, že mám svůj názor na všechno... :)

Uf, jsem ráda. Mohla jsi to tam napsat. :) Budou další fakta? Byla bych ráda, protože bych tě chtěla více poznat. I když to přes "kabely" moc nejde, tak alespoň nastínic tvoji osobnost. :) Víš jak to myslím. :)

18 Ter. | Web | 24. may 2013 at 15:13 | React

Jsem ráda, že jsi se do toho článku pustila. :) A jen si klidně zůstaň u tvých dlouhých souvislých článků, protože k tobě už prostě patří. Jen jsem trochu poukazovala na to, že všechno, co napíšeš, zní od tebe hrozně pěkně.

No, po tom, co jsi mi ten fakt s mouchami osvětlila, docela chápu tvůj strach a histerické záchvaty, protože tohle je vážně nechutný. :D Už jen ta představa.

Tohle zdlouhavé dopisování všech sešitů a doučování zameškaných látek.. už teď se mi ta nepřítomnost mstí a přesně, když se do toho ozve ještě moje lenost. :D Snad už to bude v pořádku.

A k článku: Po prvním přečtení jsem z něho byla zmatená a dalo by se říct, že jsem ho nepochopila. Možná to bylo těma práškama, co jsem v sobě měla, nebo nevím. Prostě jsem nepochopila to odůvodnění, proč marihuanu legalizovat. Pak jsem si ho přečetla ještě jednou a musím říct, že s tebou nejspíš souhlasím. Zdravý člověk po tom nesáhne a i kdyby, měl by si umět říct ne. Každý se k tomu někdy dostane, dle mého názoru. Když se na tom někdo stane závislým, je to jeho chyba a ne chyba toho, kdo tenhle zákon o legalizaci prosadil (kdyby). :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.